Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Web Sitemize Hoş Geldiniz

Galvano Kimyasalları

Galvano Kimyasalları

GALVANO KİMYASALLARI

Galvano Kimyasalları, günlük hayatımızın bir parçası olsa da toplumda tam olarak bilinmeyen bir üründür. Günlük hayatta elimizin altında olan bu Galvano ürünleri nerelerde kullanılır? Çevremizdeki metal kaplamaya sahip olan cisimlerin aşınmasını önlemek ve estetik bir görüntü kazandırmak için kullanılır. Gardıroplarda kullanılan askılar, çiviler, musluklar, fermuarlar gibi ürünler galvano kaplama ile yapılan ürünlerin birkaçıdır. Galvano kimyasalları aynı zamanda temizleme banyolarında da kullanılmaktadır. Metallerde korozyon etkisini arttırır.

İYİ BİR GALVANO KAPLAMA NASIL YAPILIR?

Başarılı bir galvano kaplama, öncesinde Sıcak Yağ Alma, Ultrasonik Yağ Alma, Elektrikli Yağ Alma, Asitli Yağ Alma, gibi metali temizleyen kimyasallar kullanılır. Metal kaplama kimyasalları kaplama sürecinde kullanılacak olan bütün kimyasalları kapsar. Bu kimyasallar kullanılarak öncelikle metal temizlenir. Metal temizleme ön işlemlerinden sonra metali korozyondan koruyacak metal kaplama işlemi yapılır.

LAK NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Galvano kaplama işlerinde en fazla zorluk çekilen metal ürünleri vidalar ve cıvatalardır. Kaplama yapılan cıvata ve vidalarda boya birikmesi olduğu zaman cıvatanın yuvasına girmesi imkansızdır. Vida başının boya dolması sonucu vida başına alet girmesi de zordur. Bu gibi problemlerin önüne geçebilmek için Elektroforetik Lak Prosesine başvurulur. Bu teknik ile kullanılan lak kimyasalları vidaların bölmelerine boya girmesine engel olur ve kaplama sorunsuz bir şekilde yapılmış olur. Fosfat ve çinko ile kaplanabilen cıvatalar, uzun süre korozyona karşı direnç göstermektedirler.

METAL  KAPLAMA YÖNTEMLERİ

Metaller oldukça dayanıklıdırlar. Ancak metalleri korozyona karşı korumak gerekir. Aksi halde metallerde paslanma, aşınma gibi durumlar meydana gelebilir. Metalleri korumak ve metalin daha güzel bir görünüme sahip olabilmesi için Erri Kimya Galvano Metal Kaplama Kimyasalları kullanılmaktadır. Peki metal kaplama yöntemleri nelerdir ? Metal kaplama yöntemlerinin en çok kullanılanları çinko ve fosfat kaplama yöntemleridir. Yüzey kaplama kimyasalları kullanılarak bu yöntemler elektroliz yöntemi ile uygulanır. Çinko kaplama diğer kaplama türlerine göre daha elastik bir yapıdadır. Bu yüzden boyutları çok küçük cıvata ve somunlarda sıkça kullanılmaktadır.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak içinHemen Arayın!

0 (507) 724 46 64
Hemen Arayın!

Talep Formu